VANT TO ALDERSKLASSER PÅ ANGELINI CUP 2025

Postet av Norges Fekteforbund den 15. Sep 2025

India Aarseth vant både U17- og U15-årsklassen på Angelini Cup. Her med Njårdtreneren Anatolij Gerej. Foto: Njård Fekting.

I helgen arrangerte Bygdø FK Angelini Cup, sesongens første stevne i Ungdomsserien. Det var jevnt nivå, men India Aarseth utmerket seg med seier i to ulike aldersklasser.

Dette var sesongens første stevne i Ungdomsserien som gjennomføres som regionale konkurranser i fire ulike klubber på Østlandet.

Serien består av uhøytidelige konkurranser som skal være en introduksjon og motivasjon til deltakelse i større nasjonale og nordiske konkurranser. 

Hensikten er også å skape et tettere samarbeid, og stimulere til vennskap på tvers av klubbtilhørighet. 

Les mer om Ungdomsserien via denne lenken

Jevnt nivå
Lørdagens Angelini Cup hadde 71 starter fra 7 fekteklubber. 

Antall starter var på høyde med fjorårets stevne, mens tre færre klubber var representert i år.  

Fektere fra fire ulike klubber ble klassevinnere, men fektere fra alle klubbene fikk medaljer. 

Det bør fremheves at Njårdfekteren India Aarseth vant i to ulike aldersklasser. Men også at fektere fra den relativt nye klubben Holmlia Fekting både vant gull og flere andre medaljer. 

Klassevinnerne i Angelini Cup 2025

  • U17 år: India Aarseth, Njård Fekting og Benjamin Aarholt, Bygdø FK
  • U15 år: India Aarseth, Njård Fekting og Kristian Husemoen-Zhang, Drammen FK
  • U13 år: Romeysa Khan Rana, Njård Fekting og Josef Rør Taha-Hussein, Holmlia Fekting

Stevnet hadde også en barneklasse med 5 deltakere der alle var vinnere.

Fekteforbundet gratulerer alle sammen og takker stevnearrangøren Bygdø FK med alle de de frivillige som bidro i gjennomføringen for et fint stevne!

Finn alle resultatene via denne lenken.

Vi håper at enda flere blir med på neste stevne i Ungdomsserien som er Oslo FKs Zorro Cup 1. november.

Bilder og film
Det er også flott at mange fekteklubber har publisert bilder med gratulasjoner av klubbmedlemmene på egne nettsider og profiler i sosiale medier. 

Vi oppfordrer også flest mulig, også både fekterne selv og deres foresatte, til å dele bilder og film på sosiale medier. Gjerne også til å følge, like og dele innleggene på Fekteforbundets offisielle Facebookprofil. 

Ved å gjøre dette holder man seg både orientert og bidrar i synliggjøringen av norske fekting.

Fekteforbundet minner om Retningslinjer for publisering av bilder og film (idrettsforbundet.no) og om at film og bilder av barn også kan gjøres i den lukkete norske Facebook gruppen Fektebilder. I denne gruppen finnes det også mye fint fra treningssamlinger, stevner og mesterskap i inn- og utland.