NYTT FORBUNDSSTYRE I GANG MED ARBEIDET
Postet av Norges Fekteforbund den 5. okt 2026

F.v: Aina Grødahl, Victoria Frivik, Magnus Breimo, Ole Eeg og Guy Kværnberg. Vilde Tengesdal og Endre Kolbjørnsen deltok, men var ikke tilstede da bildet ble tatt. Foto: Norges Fekteforbund.
Styret i Norges Fekteforbund er konstituert etter arbeids- og styremøtene på Ullevål 19. og 20. september. Anlegg, informasjon, trenerstøtte og rekruttering blir sentrale arbeidsområder i den kommende perioden.
Det nye styret i Norges Fekteforbund samlet seg til arbeidsmøte 19. september og styremøte dagen etter. Møtene hadde blant annet som mål å følge opp vedtakene fra Fektetinget og avklare roller og prioriteringer for den kommende perioden.
På arbeidsmøtet ble langtidsplanen, tingvedtakene og det justerte langtidsbudsjettet gjennomgått. Styret diskuterte også hvordan arbeidet med trenerstøtte, anlegg og informasjon skal organiseres.
På styremøtet ble styret formelt konstituert, og det ble opprettet fire arbeidsgrupper. Disse skal arbeide med anleggsstrategi, informasjonsstrategi, trenerstøtte og administrasjonens tidsbruk.
Se protokollen fra styremøtet via denne lenken.
Rekruttering og klubbkontakt
Rekruttering blir også fulgt opp økonomisk. Tinget vedtok en støtteordning på 10 000 kroner per klubb, forutsatt at klubbene utarbeider planer for å beholde medlemmer og rekruttere nye. Her ønsker styret å avholde et digitalt møte der klubbene kan dele erfaringer.
Styret har fordelt kontaktansvar for de styrenedsatte komiteene. Samtidig skal organiseringen av den direkte kontakten mellom styret og klubbene vurderes på nytt som en del av arbeidet med en ny informasjonsstrategi.
Flere saker på agendaen
Styret behandlet også flere økonomiske og organisatoriske saker. Blant annet ble det vedtatt en underskuddsgaranti på inntil 65 000 kroner for Nordisk mesterskap på kårde i Stavanger, under bestemte økonomiske forutsetninger.
Styret fikk dessuten en orientering om arbeidet med nye terskelverdier for særforbund i norsk idrett, samt status for dommer-, stevneleder- og trenerutdanning.
Ole Eeg ble enstemmig utnevnt som Fekteforbundets delegat til FIE-kongressen i Budapest i november.
De neste styremøtene er planlagt til 2. november og 7. desember, før styret etter planen samles til arbeids- og styremøte 16.–17. januar 2027
Siste fra Norges Fekteforbund
INVITASJON TIL TRENERKURS
29.09.2026
SIDDIS CUP 2026
28.09.2026
ANGELINI CUP 2026
14.09.2026
DELTA PÅ WORLD FENCING DAY
11.09.2026
LANDSLAGSSAMLING I BYGDØHUS
31.08.2026