FEKTING; EN LIDENSKAP, ÉN FAMILIE
Postet av Norges Fekteforbund den 10. Sep 2020
Word Fencing Day er i år lørdag 12. september. Årets motto er "Fekting; en lidenskap, en familie" og alle oppfordres til å delta i feiringen.
World Fencing Day er et initiativ fra det internasjonale fekteforbundet, Fédération Internationale d'Escrime (FIE) for å feire fektesportens bidrag til idrett, kultur og historie.
“Fencing, a Passion, a Family”
Årets tema henspiller til at lidenskapen til fekting bringer mennesker sammen på tvers av alle grenser. At vi er en global familie som med respekt og vennskap skal overvinne dagens utfordringer sammen.
Synliggjør lidenskapen til fekting
I år inviteres alle til å delta i en kreativ og virtuell feiring for å synligjøre fektesporten og våre verdier. Dette gjøres ved å dele bilder og videoer merket med #fencingday #FencingAPassionAFamily på sosiale medier.
Fekteforbundet oppfordrer alle som deler lidenskapen til fekting om å delta for å vise at vi fektere er én familie som ønsker alle velkommen, og som sammen er klare for å møte fremtiden!
Les mer om feiringen og last ned bildemateriell ved å klikke på denne lenken.
Siste fra Norges Fekteforbund

TRENER 2-KURS 2025
19.03.2025

FEKTEFORBUNDET ETABLERER SENIORLANDSLAG
18.03.2025

VÅRSTØTET 2025
10.03.2025

UTTAK TIL KADETT- OG JUNIOR-VM 2025
06.03.2025

VALKYRIEN CUP 2025
24.02.2025

KADETT- OG JUNIOR-EM 2025
20.02.2025