WORLD FENCING DAY 2018
Postet av Norges Fekteforbund den 6. Sep 2018
Word Fencing Day er et initiativ fra det internasjonale fekteforbundet, Fédération Internationale d'Escrime (FIE) for å feire fektesportens bidrag til idrett, kultur og historie.
I år feirer FIE sitt 105-års jubileum, og årets Word Fencing Day-kampanje på lørdag 8. september har mottoet "Sport For All".
Norges Fekteforbund oppfordrer alle norske fektere til å bli med i feiringen, og dermed bidra til å promotere fektesporten.
Dette gjøres ved å delta på den globale kampanjen der fektere fra hele verden deler foto og videoer på sosiale medier merket med #fencingday og #sportforall.
Følg gjerne eksempelet til Stavanger Fekteklubb fra fjorårets feiring. De fikk stor oppmerksomhet på Kvadrat kjøpesenter. Se videoen på deres Facebook-profil.
Det italienske fekteforbundet vil i anledning feiringen arrangere en flashmob på søndag 9. september. Følg gjerne aktiviteten på #fencingmob.
Siste fra Norges Fekteforbund

SJETTEPLASS PÅ EUROPACUPSTEVNE I FINLAND
03.02.2025

SIDDIS CUP 2025
27.01.2025

NORSK GULL I EUROPACUPEN
20.01.2025

EM-UTTAK AV KADETTER 2025
15.01.2025