FEKTING; EN LIDENSKAP, ÉN FAMILIE
Postet av Norges Fekteforbund den 10. Sep 2020

Word Fencing Day er i år lørdag 12. september. Årets motto er "Fekting; en lidenskap, en familie" og alle oppfordres til å delta i feiringen.
World Fencing Day er et initiativ fra det internasjonale fekteforbundet, Fédération Internationale d'Escrime (FIE) for å feire fektesportens bidrag til idrett, kultur og historie.
“Fencing, a Passion, a Family”
Årets tema henspiller til at lidenskapen til fekting bringer mennesker sammen på tvers av alle grenser. At vi er en global familie som med respekt og vennskap skal overvinne dagens utfordringer sammen.
Synliggjør lidenskapen til fekting
I år inviteres alle til å delta i en kreativ og virtuell feiring for å synligjøre fektesporten og våre verdier. Dette gjøres ved å dele bilder og videoer merket med #fencingday #FencingAPassionAFamily på sosiale medier.
Fekteforbundet oppfordrer alle som deler lidenskapen til fekting om å delta for å vise at vi fektere er én familie som ønsker alle velkommen, og som sammen er klare for å møte fremtiden!
Les mer om feiringen og last ned bildemateriell ved å klikke på denne lenken.
Siste fra Norges Fekteforbund
UTTAK KADETT- OG JUNIOR-EM 2026
27.01.2026
UNGDOMS-NM 2026
26.01.2026
REFUSJON AV INNKJØPSKOSTNADER TIL UTSTYR
19.01.2026
14 norske medaljer i Kungsbacka Masters
12.01.2026
OPPDATERING AV FIEs REGELVERK
08.01.2026
VELKOMMEN PÅ FEKTEPISTEN
08.01.2026