SJETTEPLASS PÅ EUROPACUPSTEVNE I FINLAND

Postet av Norges Fekteforbund den 3. Feb 2025

F.v. Kristian Husemoen-Zhang, Dan Lundesgaard (trener) og Qiyong Lai. Foto: Drammens FK.

Drammensfekteren Kristian Husemoen-Zhang fikk i helgen en flott plassering i Europacupen.

Norske fektere var på pisten i både juniorverdenscupen i Egypt og i Europacupen i aldersgruppen U14 i Finland.

Det beste resultatet sto Drammensfekteren Kristian Husemoen-Zhang for. Etter kvartfinaletap mot vinneren Qiyong Lai fra Kina, tok han en flott sjetteplass i sterk konkurranse fra 55 fektere på Europacupstevnet i Espoo.

Vi gratulerer!

Se alle resultater

Deling av bilder og film 
Det er flott at fekteklubber har publisert bilder med gratulasjoner av klubbmedlemmene på egne nettsider og profiler i sosiale medier. Vi oppfordrer flest mulig, også både fekterne selv og deres foresatte, til å dele bilder og film på sosiale medier.

Gjerne også til å følge, like og dele innleggene på Fekteforbundets offisielle Facebookprofil. Ved å gjøre dette holder man seg både orientert og bidrar i synliggjøringen av norske fekting.

Fekteforbundet minner om Retningslinjer for publisering av bilder og film (idrettsforbundet.no) og om at film og bilder av barn også kan gjøres i den lukkete norske Facebook gruppen Fektebilder. I denne gruppen finnes det også mye fint fra treningssamlinger, stevner og mesterskap i inn- og utland.